KARADENİZ ’ i KEŞFEDİYORUZ AYDER - UZUNGÖL - TRABZON
 
1.GÜN: PERŞEMBE
İstanbul’dan takriben 1saat 30 dk lık uçuş sonrasında Trabzon Havalimanında VARGİT TURİZM yetkilileriyle buluşma. Gezimizin bu ilk gününe Trabzon’u tanımak maksadıyla şehir turuyla başlıyoruz. Daha sonra istikametimiz Trabzon’daki ilk İslami eser olduğu düşünülen Selim’in annesi ve II. Beyazıd’ın eşi Gülbahar Hatun Camii ve Külliyesi, surlar, Atatürk Köşkü ve Ayasofya Müzesi ziyaretleri. Öğle yemeğimizde mevsim balıklarından tadacağız. Ardından Rize Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. Ülkemiz florasının % 38 ini barındıran Fırtına Vadisi’ni keşif zamanı. Kemer köprüleri, yöresel mimarisi, coşmuş akan derede rafting yapan insanlarla tanışma zamanı Daha sonra araçlarımızla Çamlıhemşin üzerinden önce Zilkale’ yi gezip, kaplıcalarıyla ünlü Ayder’e varıyoruz. Sonrasında Gelintülü şelalesini fotoğraflayıp, doyumsuz manzaraları ve temiz havasında yürüyüş zamanı. Gün batımına doğru döneceğimiz Ayder ‘ de kaplıca keyfi yapma zamanı. Akşam yemeği ve geceleme Ayder’de.
  
2. GÜN : CUMA
Sabah yöresel kahvaltımızın ardından Of –Çaykara güzergâhını takiben bir doğa
harikasını keşfetmek üzere Uzungöl‘e geçiyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Rize bezi dokuma atölyelerinden bir tanesini ziyaret ediyoruz. Rize Zihni Derin çay bahçesinde soluklanıp çay diyarından hediyelik çaylarımızı alıp öğle yemeğimiz sonrasında Uzungöl’e hareket. Geceyi geçireceğimiz Uzungöl’ de otele e yerleştikten sonra Haldizen (Demirkapı) Yaylası’na geçip bin bir renkli çiçeklerin büyüsüne kapılacağınız Balıklı göl ve Aygır göllerinde yürüyüş Akşam yemeğinde tadacağımız halis tereyağında kızarmış Alabalık sonrasında göl etrafında yürüyüş yapıp çevreyi geziyoruz.
  
3. GÜN: CUMARTESİ
Sabah kaygana, kuymak, bal gibi yöresel tatlar eşliğinde alacağımız kahvaltımız sonrasında Trabzon’a hareket. Önce Düzköy ilçesi Çal Beldesinde bulunan Çal Mağarasını gezeceğiz. Oradan Hıdırnebi Mezrası’ nda çaylarımızı yudumlayıp Karadeniz’i kuşbakışı seyredeceğiz. Meşhur Akçaabat Köftesini tatma imkânını bulacağımız öğle yemeği sonrasında döneceğimiz Trabzon’da OTELE yerleşiyoruz. Bedesten, Bakırcılar ve Kuyumcular çarşısı gezileri için serbest zaman. Akşam gün batımını seyredip, çaylarımızı yudumlayacağımız Boztepe’ye çıkarken Kızlar Manastırı’nı da gezeceğiz. Akşam yemeği otelimizde.
  
4. GÜN: PAZAR
Sabah kahvaltısı sonrasında, gezimizin son gününde, Trabzon’dan hareketle varacağımız Maçka Altındere Milli Parkı içerisindeki Sümela Manastırı gezimiz sonrasında manastır yanından aracımızla yükselerek istikamet 2450 rakımlı Camiboğazı Yaylası ve Çağılgöl. Burada öğle yemeğinde mangal keyfi. Akşam saatlerinde döneceğimiz Trabzon’da havalimanına transfer ve bir daha ki turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
  
 
Tur Tarihleri  
   
     
 
  Konaklama Öğle Akşam
1.GÜN: PERŞEMBE Ayder Balık Otelde
2. GÜN : CUMA Uzungöl Çayeli'nde kuru fasulye Otelde
3. GÜN: CUMARTESİ Trabzon Akçaabat köfte Otelde
4. GÜN: PAZAR Camiboğazın yaylası
       
 
     
Geziye Dahil Hizmetlerimiz  
Trabzon Havalimanından başlayıp yine Trabzon Havalimanında bitecek bu gezimiz süresince :
•3 gece yarım pansiyon bazında (oda + kahvaltı + akşam yemeği ) konaklama
•Lüks araçlarla ulaşım;
•TÜRSAB mecburi seyahat sigortası;
•Gezi süresince rehberlik hizmeti;
     
Hariç Hizmetlerimiz  
•Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler, öğle yemekleri;
•Programda belirtilen Müze, Milli Park ve Ören yerlerine giriş ücretleri;
•Ayder Kaplıcalarına giriş ücreti;
•Otellerdeki mini bar harcamaları, bahşişler ve diğer ekstralar;
•Trabzon’a uçakla ulaşım ve ayrılış.
     
Program Değişikliği  
     
Önerimiz  

Yapı Kredi Bankası WORLD karta ve
İş Bankası MAKSIMUM karta
taksit imkanı

     
Gezi Ücreti  

     
Ödeme Seçenekleri  

Yapı Kredi Bankası WORLD karta ve
İş Bankası MAKSIMUM karta
taksit imkanı

     
Daha Sonraki Kayıtlarda  

     
NOT  

     
         

 
 
 
İskenderpaşa Mah. Şehit İbrahim Karaoğlanoğlu Cad. No:1/AA Ortahisar - TRABZON - Telefon : +90 462 326 31 91