KARADENİZ & YAYLALAR Aşağı Kavrun-Yukarı Kavrun-Camiboğazı-Kasapoğlu
 
1.GÜN: ÇARŞAMBA
İstanbul’dan takriben 1saat 30 dk lık uçuş sonrasında Trabzon Havalimanında
VARGİT TURİZM yetkilileriyle buluşma. Gezimizin bu ilk gününde Of –Çaykara güzergâhını takiben - yolda Memiş Ağa Konağını da gezip, fotoğraflayıp - bir doğa harikasını keşfetmek üzere Uzungöl‘e geçiyoruz. Öğle yemeği öncesinde göl etrafında yürüyüş ve keyif zamanı ve sonrasında Uzungöl İNAN TESİSLERİ ‘nde halis tereyağında kızarmış Alabalık keyfi. Öğleden sonra Rize Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. Ülkemiz florasının % 38 ini barındıran Fırtına Vadisi’ni keşif zamanı. Kemer köprüleri, yöresel mimarisi, coşmuş akan derede rafting yapan insanlarla tanışma zamanı. Kaplıcalarıyla ünlü Ayder’e varıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Ayder.
  
2. GÜN : PERŞEMBE
Bu gün özel araçlarla Aşağı ve Yukarı Kavrun yaylalarını gezip, endemik türleriyle yaylaların florasını yürüyerek keşfetme zamanı. Kendine güvenenlerle buz gibi akan derelerde yüzme fırsatını da bulacağız. Öğle yemeğini kumanya şeklinde alacağımız bu günümüzün sonunda hak ettiğimiz kaplıca keyfi için kendimizi AYDER kaplıcalarının sıcak sularına bırakıyoruz. Akşam yemeği Ayder de otelimizde.
  
3. GÜN: CUMA
Sabah yöresel kahvaltımızın ardından hareket zamanı. Dönüş yolumuzda Çamlıhemşin ilçesine 12 Km uzaklıktaki ZİLKALE ‘yi gezip sonrasında Ardeşen – Çayeli güzergâhını takiben yolumuz üzerinde bulunan Rize bezi dokuma atölyelerinden bir tanesini ziyaret ediyoruz. Rize Zihni Derin çay bahçesinde soluklanıp çay diyarından hediyelik çaylarımızıda aldıktan sonra istikametimiz Trabzon. Öğle yemeğimizde Sürmene MÜZE Restaurant’ ta mevsim balıklarından tadacağız. Trabzon’a varış ve otelimize yerleşme. Trabzon’la tanışma zamanı. İlk İslami eser olduğu düşünülen Yavuz Sultan Selim'ın annesi ve II. Beyazıd’ın eşi Gülbahar Hatun Camii ve Külliyesi, Surlar, Atatürk Köşkü ve Ayasofya Müzesi ziyaretleri, sonrasında Bedesten, Bakırcılar Çarşısı keşfi ve serbest zaman. Akşam yemeği otelde.
  
4. GÜN: CUMARTESİ
Sabah kahvaltısı sonrasında Maçka Altındere Milli Parkı içerisindeki Sümela Manastırı gezimiz ve sonrasında manastır yanından aracımızla yükselerek istikamet 2450 rakımlı Camiboğazı ve Kasapoğlu Yaylaları ve Çağılgöl. Yine kendine güvenenlerle buzul gölünde yüzme keyfi. Yaylada alacağımız öğle yemeğinde mangal keyfi. Konaklama ve akşam yemeği otelde.
  
5. GÜN: PAZAR
Sabah kahvaltımız sonrasında önce Düzköy ilçesi Çal Beldesinde bulunan Çal Mağarasını gezeceğiz. Oradan geçeceğimiz Kayabaşı yayla kentte öğle yemeği. Trabzon’a dönüş ve çaylarımızı yudumlayıp Karadeniz’i kuşbakışı seyredeceğimiz Boztepe’ye çıkarken Kızlar Manastırı’nı da gezeceğiz. Akşam yemeğinde Meşhur Akçaabat Köftesini tatma imkânını bulacağız. Buradan havalimanına transfer, hizmetlerimizin sonu.
  
 
Tur Tarihleri  
   
     
 
  Konaklama Öğle Akşam
1.GÜN: ÇARŞAMBA Ayder Alabalık Otelde
2. GÜN : PERŞEMBE Ayder Kumanya Otelde
3. GÜN: CUMA Trabzon Balık Otelde
4. GÜN: CUMARTESİ Trabzon Yaylada mangal keyfi Otelde
5. GÜN: PAZAR Kayabaşı yayla kent
       
 
     
Geziye Dahil Hizmetlerimiz  
Trabzon Havalimanından başlayıp yine Trabzon Havalimanında bitecek bu gezimiz süresince :
•4 gece yarım pansiyon bazında (oda + kahvaltı + akşam yemeği ) konaklama
•2. gün kumanya olarak alacağımız öğle yemeği;
•Son gün (5. gün) Akçaabat’ta akşam yemeği;
•Ulaşım;
•TÜRSAB mecburi seyahat sigortası;
•Gezi süresince rehberlik hizmeti;
     
Hariç Hizmetlerimiz  
•Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler, öğle yemekleri;
•Programda belirtilen Müze, Milli Park ve Ören yerlerine giriş ücretleri;
•Ayder Kaplıcalarına giriş ücreti;
•Otellerdeki mini bar harcamaları, bahşişler ve diğer ekstralar;
•Trabzon’a uçakla ulaşım ve ayrılış
•KDV hariç
     
Program Değişikliği  
     
Önerimiz  

Yapı Kredi Bankası WORLD karta ve
İş Bankası MAKSIMUM kartlara
taksir imkanı

     
Gezi Ücreti  

     
Ödeme Seçenekleri  

Yapı Kredi Bankası WORLD karta ve
İş Bankası MAKSIMUM kartlara
taksir imkanı

     
Daha Sonraki Kayıtlarda  

     
NOT  

     
         

 
 
 
İskenderpaşa Mah. Şehit İbrahim Karaoğlanoğlu Cad. No:1/AA Ortahisar - TRABZON - Telefon : +90 462 326 31 91