IĞDIR ÜZERİNDEN EFSANELER DAĞI AĞRI 'YA ZİRVE
 
1. GÜN : PAZAR
Iğdır 'da otelde buluşma. İlk günümüzü Iğdır'ı tanımaya ayırıyoruz.Misafirlerimizle Soykırım Anıt ve Müzesini ziyaret ediyoruz. Akşam yemek öncesinde katılımcılarla teknik toplantı ve tırmanış hakkında bilgilendirme.
  
2. GÜN PAZARTESİ
Sabah erken kahvaltı sonrasında KORHAN YAYLASI'na hareket.Yolumuz üzerinde bulunanve 1892 de düşen bir göktaşının meydana getirdiği bilinen METEOR ÇUKURU'nu geziyoruz.Sonrasında varacağımız Korhan Karakolun'da bizi bekleyen katırlara yüklerimizi verip KUM DÜZÜ'ne doğru hareket ediyoruz.
  
3. GÜN SALI
Sabah yapacağımız keyifli bir kahvaltı sonrasında 4000 kampına doğru yola koyuluyoruz. Zamanımızı kullanacağımız bu yükselişimiz esnasında tanık olacağımız muhteşem manzaraları fotoğraflayıp kampımıza ulaşıyoruz
  
4. GÜN ÇARŞAMBA
Akklimatizasyon ( Yüksekliğe uyum ) günümüz. Teknik malzemelerin dağıtımını yapıp, kullanımlarıyla ilgili bir hatırlatma toplantısı yapıyoruz. Takriben 4500 lere kadar yükselip kampımıza geri dönüyoruz. Günü kampta dinlenip uyumla geçiriyoruz.
  
5. GÜN PERŞEMBE
Sabah gün doğmadan erkenden hareket ediyoruz. Grubumuzun yükseliş hızına bağlı olarak öğle saatlerine doğru Efsaneler Dağı , ülkemizin 5137 metre ile en yüksek noktasına ulaşıyoruz. Zirvenin güneyinde bulunan Doğubeyazıt'a doğru göz atıp ,zirveyi fotoğraf makinelerimize kaydettikten sonra inişe geçiyoruz.
  
6. GÜN CUMA
Korhan Yaylasına geri dönüş. Burada bizi bekleyen araçlarımızla Iğdır'a dönüp otele yerleşiyoruz. tırmanış anısına gala yemeği ve "KUZEY ROTASINDAN AĞRI DAĞINA ZİRVE" belgelerinin taktimi
  
7. GÜN CUMARTESİ
Sabah kahvaltı sonrasında misafirlerimizi uğurluyoruz.
  
  
 
Tur Tarihleri  
   
     
 
  Konaklama Öğle Akşam
1. GÜN : PAZAR Iğdır'daki otelimizde Otelde
2. GÜN PAZARTESİ Çadır Kampta Kampta
3. GÜN SALI Çadır Kumanya Kampta
4. GÜN ÇARŞAMBA Çadır Kampta Kampta
5. GÜN PERŞEMBE Çadır Kumanya Kampta
6. GÜN CUMA Otel Kumanya Otelde
7. GÜN CUMARTESİ
       
 
     
Geziye Dahil Hizmetlerimiz  
Iğdır'da başlayıp yine Iğdır'da bitecek bu faaliyetimiz süresince:
Dağda 4 gece tam pansiyon konaklama ,
Iğdır'da 2 gece yarım pansiyon konaklama ,
Kişi başı 1 çantanın katırla taşınması ,
Çadır,
Rehberlik hizmetleri ,
Iğdır'da çevre gezisi.
     
Hariç Hizmetlerimiz  
TEKNİK MALZEMELER DAHİL TÜM EKİPMANIN FİRMAMIZ TARAFINDAN KARŞILANDIĞI BU TIRMANIŞ İÇİN KATILIMCILAR UYKU TULUMLARININ YANI SIRA ŞAHSİ EŞYALARINDAN BAŞKA BİR ŞEY GETİRMEYECEKLERDİR.
     
Program Değişikliği  
KAYITLAR KESİNDİR.
     
Önerimiz  

     
Gezi Ücreti  

FİRMAMIZA DANIŞINIZ . . .

KREDİ KARTLARINA TAKSİT İMKANI

     
Ödeme Seçenekleri  

     
Daha Sonraki Kayıtlarda  

     
NOT  

TIRMANIŞ İÇİN GEREKLİ MALZEMELER : Sırt çantası,uyku tulumu ( konfor : min -15 ),krampon takılabilir vibram tabanlı ayakkabı,güneş kremi,bere,eldiven,kafa lambası,yeterli miktarda sentetik iç giysi ve çorap,tozluk,lipstick,tırmanış çantası,yürüyüş batonu,polar ve tercihan gore-tex dış giysiler.
IĞDIR'a ULAŞIM: Misafirlerimiz THY'nin her sabah İstanbul Ve Ankara'dan kalkan uçaklarının yanı sıra ATLAS JET 'in İstanbul uçağınıda kullanarak Kars'a ulaşabilirler. Buradan servis araçlarıyla Iğdır'a ulaşmak mümkündür. Karayolunu tercih edecek misafirlerimiz ise tüm büyük kentlerden kalkan konforlu , son model otobüslerle Iğdır'a ulaşabilirler.

     
         

 
 
 
İskenderpaşa Mah. Şehit İbrahim Karaoğlanoğlu Cad. No:1/AA Ortahisar - TRABZON - Telefon : +90 462 326 31 91